Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy

Imieniny: Andrzeja, Maury

Super Koder

PROJEKT „SUPER KODER”

W Przedszkolu był realizowany projekt „Super koder”, który opracowany został przez uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy wraz
z opiekunem . Celem projektu była nauka dzieci w wieku przedszkolnym poprzez kodowanie i dekodowanie.

Uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy wraz z swoim opiekunem przygotowały dla dzieci różnorodne zadania, w czasie których przekazywały przedszkolakom wiedzę oraz kształtowały umiejętności w następujących działaniach tematycznych:

- nauka barw podstawowych i barw pochodnych;

- rozpoznawanie figur geometrycznych;

- nauka dodawania i odejmowania w zakresie 12;

- poznawanie kierunków świata, planowanie drogi, orientacja w terenie;

- poszanowanie roślin;

- poszanowanie zwierząt.

W czasie zajęć dzieci z ogromnym zaangażowaniem wykonywały proponowane działania, które mają postać zabawy. Ważne dla dzieci treści były tak sprytnie wplecione w zabawę , że dzieci bez strachu, wstydu i w szybkim tempie opanowały, a także doskonaliły omawiane treści.

Kodowanie i dekodowanie  Praca plastyczna

Przedstawiciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy  Zabawa z dodawaniem i odejmowaniem

Poznawanie figur geometrycznych