Ramowy rozkład dnia

RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

I  część dnia – od godz. 6.30  do 9.00 :

6.30 – 7.30 w sali gr.  II schodzą się dzieci z gr.II oraz Gr,III;

6.30 -7.00 w sali gr. IV w godz. schodzą się dzieci z pozostałych grup czyli dzieci z gr. I, gr. IV, gr.  V oraz gr. VI,

w godz. 7.00-7.30 w sali gr. IV pozostają dzieci z gr. IV oraz dzieci z gr. VI,  natomiast w sali gr. I  przechodzą dzieci z gr. I oraz z gr. V.

Opiekę nad dziećmi przejmują nauczyciele, którzy realizują powyższe godziny w poszczególnych grupach.

• Schodzenie się dzieci. Swobodne zabawy dzieci w kącikach zainteresowań   - aktywność własna dzieci m.in. zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe, czynności opiekuńcze.
  • Indywidualna praca z dziećmi, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe . ćwiczenia i zabawy ruchowe.
  • Zabiegi higieniczne,  czynności samoobsługowe i organizacyjne.
  • Śniadanie:

830 – 8.50 - grupa I „Krasnale” ,  grupa II „Wścibscy”,
8.50-9.10 – grupa III „Czarodzieje”, grupa V „ Skrzaty”,

910 – 9 30 - grupa IV „Głodomorki”, grupa VI „Wesoła Rodzinka”,

II część dnia – zintegrowane działania edukacyjno-wychowawcze od godz. 9.00 do godz. 12.00

• Realizacja zadań edukacyjnych według podstawy programowej oraz wybranego programu wychowania przedszkolnego, w różnych sferach rozwoju dziecka dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb rozwojowych każdego dziecka. Tworzenie okazji do samodzielnego obserwowania, eksperymentowania i odkrywania, podejmowania zabaw badawczych
    i konstrukcyjno-technicznych. Wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką
    i literaturą. Rozbudzanie świadomości regionalnej poprzez historię i kulturę. Organizacja zajęć wspierających rozwój dziecka.
  • Wspólne i indywidualne formy pracy z dziećmi: aktywność własna dzieci, zabawy ruchowe w sali
    i na placu. Zabawy i gry ruchowe, zajęcia sportowe na świeżym powietrzu – plac przedszkolny, boisko,  park. Dobrze zorganizowana zabawa.
  • Obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze, ogrodnicze, spacery, wycieczki.
  • Zajęcia dodatkowe z całą grupą, w tym zajęcia z rytmiki.
  • Prace porządkowe, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne,
  • Obiad: 11.30 1150 – grupa I „Krasnale” ,  grupa II „Wścibscy”,
     1150  - 1210  - grupa III „Czarodzieje”,,  grupa V „Skrzaty”

12.10 - 1230–  grupa IV „Głodomorki i”, grupa VI „Wesoła Rodzinka”,

III  część dnia –  od godz. 12.00 do godz. 17.00

• Grupa I „Krasnale” – leżakowanie z przytulankami, ze słuchaniem ulubionych bajek, kołysanek, muzyki relaksacyjnej
  • Grupy starsze wyciszenie dzieci za pomocą technik relaksacyjnych w odpowiednio przygotowanej przestrzeni.
  • Realizacja propozycji zabaw dzieci: słuchanie bajek, zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy podejmowane przez dzieci w różnorodnych formach pracy ( wg indywidualnych potrzeb dziecka) gry stolikowe, zabawy loteryjkami, puzzlami, zabawy swobodne.
  • Praca z dzieckiem o indywidualnych potrzebach rozwojowych. Zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Zadania dodatkowe dla chętnych dzieci
  • Pobyt w ogrodzie przedszkolnym; Zabawy i gry ruchowe na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze, prace gospodarcze i porządkowe.
  • Czynności samoobsługowe, opiekuńcze. czynności porządkowe; Zabiegi higieniczne.

• Podwieczorek:

1350 grupa III „Czarodzieje”, grupa V „Skrzaty ”
 14 05  - grupa IV „Głodomorki” grupa VI „Wesoła Rodzinka”

1420 - grupa I „Krasnale” , grupa II „Wścibscy”,

• Kontynuacja działalności edukacyjnej, - realizacja potrzeb dziecięcych, zabawy integracyjne, ruchowe, plastyczno-techniczne , tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu , zajęcia dodatkowe
  • Rozmowy indywidualne z rodzicami. Rozchodzenie się dzieci.

O godz. 15.30 -16.00 opiekę nad dziećmi z gr. II przejmuje nauczyciel z gr. III, a opiekę nad dziećmi
z gr. IV przejmuje nauczyciel z gr. VI,

Od godz. 16.00 – 17.00  - aktywność zabawowa wszystkich dzieci z grup przedszkolnych w grupie VI „Wesoła Rodzinka”.
 Rozchodzenie się dzieci.