Innowacja pedagogiczna ,,Współpraca to podstawa"

Innowacja pedagogiczna

W roku szkolnym 2018/2019 nasze przedszkole wraz z Szkołą Podstawową nr 3 realizowało innowację pedagogiczną pt. „Współpraca to podstawa”.

Celem innowacji  „Podstawa programowa to podstawa” była wymiana doświadczeń w pracy pedagogicznej między nauczycielami uczącymi w przedszkolu i w klasach I-III szkoły podstawowej dla optymalizacji i efektywności kształcenia dzieci i uczniów. Wzajemna obserwacja zajęć przeprowadzonych przez nauczycieli szkoły podstawowej oraz nauczycielami przedszkola. Wzajemne uczestniczenie w zajęciach przeprowadzanych przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy oraz nauczycielami Przedszkola z Oddziałami integracyjnymi nr 1 w Słupcy w celu praktycznego poznania podstawy programowej.

Autorami innowacji są p. Marta Kryślak, p. Ewa Rydzyńska, p. Dorota Madaj, p. Barbara Kołodziejczyk. Realizowana byłat od października 2018 do  maj 2019.