Warsztaty dla rodziców i dzieci: „Walizki wyobraźni"

Warsztaty dla rodziców i dzieci: „Walizki wyobraźni’ rozpoczeły się  od współpracy  z Fundacją „Serdecznik” z Poznania

Warsztaty „Walizki wyobraźni’ - mają na celu rozwijać mowę opowieściową dziecka, wykorzystać wiedzę nabytą do budowania, konstruowania wiedzy nowej. Uświadomiły  rodzicom rolę książki jako sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem oraz wpływu literatury na kształtowanie pięknej mowy ojczystej i nabywania prawidłowych reguł języka, które są podstawowym punktem wyjścia do nabywania wiedzy ogólnej. Książka jako sprawdzone źródło wiedzy ugruntowanej i pewnej. I jak do tej pory odbywały się warsztaty m.in. pod hasłem: „ Mowę ojczystą miłuję – moje serce o Polsce opowieści snuje” – podczas warsztatów dzieci z rodzicami stworzyli książkę o Polsce, „Mam głos– prawa dziecka”, „Złota Polska jesień w literaturze”, „Jesienna przygoda w fotelu z książką”, „Dla Niepodległej” oraz „Magia Świąt Bożego Narodzenia” .

Warsztaty odbywają się po dzień dzisiejszy i cieszą się wielkim zainteresowaniem ze strony rodziców i dzieci. ZAPRASZAMY!

"Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne … Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie."

Arturo Pérez-Reverte – "Królowa Południa"

Do zobaczenia w naszym czarodziejski salonie

Certyfikat ,,Walizki z wyobraźnią      ,,Walizki z wyobraźnią