„Zmysłami świat odkrywam – klucze do wiedzy o nim zdobywam”

Stowarzyszenie „Nasze dzieci” działające przy Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 otrzymało środki unijne z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w wysokości 33 750,00zł na realizację projektu  „Zmysłami świat odkrywam – klucze do wiedzy o nim zdobywam”, który zakłada poznawanie siebie i otaczającego świata poprzez zmysły. Projekt  ten skierowany był do dzieci (145 dzieci, w tym 5 dzieci niepełnoprawnych) z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy,  ma on na celu budować szeroką świadomość zarówno rodziców i nauczycieli, w zakresie istoty oddziaływania integracji sensorycznej z jednej strony, a z drugiej realizować działania wspierające rozwój dziecka właśnie przez integrację sensoryczną. Dlatego tez w projekcie uwzględniono  m.in. takie działania jak: szkolenia w formie warsztatów dla nauczycieli i rodziców, spotkania z terapeutą SI oraz z psychologiem dla rodziców i nauczycieli. Do dzieci skierowano następujące działania:   zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych z zakresu terapii SI po hasłem „ Ciało swe poznaję – odkrywcą swoich możliwości się staję”.; zajęcia plastyczne ;  „ Widzę i czuję – pięknie maluję”, dla wszystkich dzieci, zajęcia umuzykalniające pod hasłem „ Zabawy z dźwiękiem” ,  zajęcia dla wszystkich grup dzieci   pod hasłem  „Zabawy sensoryczne” i zajęcia ruchowe z rehabilitantem pod hasłem „Taki ze mnie zuch – bo lubię ruch” dla dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci, u których stwierdzono wady postawy.

Cieszymy się bardzo, bo projekt nasz został bardzo wysoko oceniony na 240 pkt możliwych do uzyskania, my otrzymaliśmy 239 i tym samym uplasowaliśmy się na 5. miejscu na  352 pozytywnie rozpatrzone projekty.

Radość jej tym większa, że możemy podzielić się nią z naszymi milusińskimi i ich rodzicami, bo to z myślą o nich projekt ten powstał.

Zabawy z dźwiękiem  Zabawy sensoryczne  Zabawy sensoryczne

Zabawy rozwijające zmysł dotyku