Ambasador Przyjaznej Edukacji

Pszczółka Flora

Nasze przedszkole wzięło udział w wyjątkowym, ogólnopolskim konkursie „Ale przedszkole- Pszczółka Flora”.

Głównym celem konkursu było zachęcanie innych do ochrony pszczół  oraz wzbogacenie wiedzy na temat  znaczenia pszczół
w środowisku i ich ochrony.

Konkurs ten realizowany był  w ramach projektu edukacyjnego „Ale przedszkole”, a ten realizowany jest w projekcie LEGO Education. LEGO Education to innowacyjne rozwiązania klockami, których główną ideą jest wspieranie kreatywności, rozbudzania wyobraźni i zachęcania do uczenia się. Poprzez zestawy LEGO Education możliwe jest dostarczenie dzieciom namacalnych przedmiotów obrazujących zagadnienia, o których się uczą. To zmienia sposób, w jaki przebiega proces dydaktyczny oraz daje możliwość użycia swoich różnych zmysłów.

Robot

Z wielką radością informowaliśmy Państwa, że nasze przedszkole dostało się do II etapu konkursu „Ale przedszkole”.

„ W imieniu Komisji Konkursowej chciałabym przekazać jak bardzo jesteśmy zachwyceni poziomem nadesłanego Zgłoszenia, a także ogromem prac, które zostały wykonane przy okazji realizacji Zadania Konkursowego “Pszczółka Flora”. Cieszymy się, że nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim dzieci, tak wspaniale się bawili, czyniąc jednocześnie coś dobrego dla naszej planety- pozdrawiam serdecznie Marianna P. (członek komisji konkursowej)”.

Konkurs „ALE PRZEDSZKOLE”  był etapem przygotowawczym do właściwego programu Ambasadora Przyjaznej Edukacji
i mamy ogromną satysfakcję, że nasze Przedszkole zostało zaproszone do udziału w jego realizacji.

Z ogromnym uznaniem dostrzeżono nasze „doświadczenie, styl pracy, zaangażowanie, pasję, kreatywność i otwartość”.

Nasze przedszkole otrzymało zestaw tematyczny LEGO DUPLO STEAM Park 45024.

Bo od tego wszystko sie zaczęło....

Naszym ogromnym  sukcesem jest  udział w ogólnopolskim konkursie ,,Ale Przedszkole- Pszczółka Flora", który doprowadził do zaproszenia naszego przedszkola do udziału w programie Ambasador Przyjaznej Edukacji.

W dniu 8 lutego 2019r. przybyli do nas przedstawiciele Komitetu Wykonawczego Akces Edukacja  i Fundacji
„ Ale Nauczanie” w składzie osobowym:  Pan Michał Śliwiński –  manager ds. projektów rozwojowych oraz Pani Danuta Tomczak  – doradca ds. rozwiązań edukacyjnych,
w celu przekazania nagrody klocków Lego –STEAM oraz podpisania umowy o współpracę
w ramach programu Ambasador Przyjaznej Edukacji.

Program ten polega na sieciowaniu środowiska stosującego rozwiązania LEDO Education,
w celu utworzenia efektywnej platformy wymiany doświadczeń oraz wypracowaniu polskiej metodyki pracy
z wykorzystaniem rozwiązań LEGO Education.

Polska jest pierwszym państwem na świecie, które znalazło się w tym pilotażowym programie, a nasze przedszkole jest pierwszym w kraju, z którym spotykają się organizatorzy i które podpisało umowę Ambasadora Przyjaznej Edukacji.

O inicjatywach i działaniach w ramach realizacji programu będziemy informować na bieżąco.

Podpisywanie umowy z APE

Pamiątkowe zdjęcie z przedstawicielami APEDziałanie praktyczne- klocki Lego Education

Certyfikat APE                                   Certyfikat APE