Akademia Twórczego Przedszkolaka

Stowarzyszenie „Nasze dzieci” działające przy Przedszkolu pozyskało dotację w kwocie 2100zł na realizację projektu „Akademia twórczego przedszkolaka”. Fundusze na dotacje pochodziły ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.

Głównym celem projektu „Akademia twórczego przedszkolaka” czyli optymalizacja rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych Lego Education oraz twórczości Doroty Gellner jest wszechstronny, optymalny rozwój dziecka- człowieka i przygotowanie go do twórczego i samodzielnego życia w ciągle zmieniającym się społeczeństwie przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych Lego Education oraz twórczości Doroty Gellner jako środka do rozwijania inteligencji wielorakiej dzieci.

Podjęte działania w ramach projektu są alternatywą dla komputera zwłaszcza w czasach pandemii oraz skierowane są na optymalizację rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym. Projekt zakłada organizację atrakcyjnych, różnych zajęć edukacyjnych dla dzieci, zostaną przeprowadzone zajęcia:

• „6 klocków mam-cuda pokaże wam”- metoda 6 klocków,
  • „Plotkowanie na polanie”- zajęcia językowe z wykorzystaniem twórczości D. Gellner oraz klocków Lego Education „Opowieści”,
  •  „Programowanie na dywanie i maszyn prostych budowanie” – poznanie sekretów robotyki (kodowania) i konstruowania,
  • „Od słów rymowanych do przedszkolnych obrazów malowanych”- ekspresja plastyczna dzieci na podstawie twórczości D. Gellner
  • Laboratorium Przedszkolaka- rozwijanie wyobraźni, kreatywności dzieci w oparciu o zabawy sensualne;

Projekt polegał również na udziale w pięknej uroczystosci nadania imienia Doroty Gellner naszemu przedszkolu z osobistym udziałem pisarki.

Zdjęcie z zajęć "6 klocków mam-cuda pokaże wam"

Zdjęcie z zajęć "Plotkowanie na polanie"

Laboratorium Przedszkolaka