Uroczystość Nadania Imienia Naszemu Przedszkolu oraz przekazanie sztandaru

Ceremoniał nadania imienia i poświecenia sztandaru oraz tablicy ,to podniosłe akty. Zapoczątkowują one nowy rozdział  w życiu przedszkola i społeczności, która je tworzy . Od tej pory bowiem Patron i sztandar będzie nam towarzyszył w podniosłych i ważnych wydarzeniach Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy, dookreślając  tym samym jego tożsamość , łącząc  jednocześnie w piękny sposób, tradycję, historię i współczesność.

Wydarzenie to stało się faktem, napawa nas to dumą, ale i staje się też zobowiązaniem  do nieustannego  rozwoju z ogromnym poszanowaniem najwyższych wartości.

Prezentacja sztandaru

Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 50 cm x 50 cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z jasnego drewna, zakończonego głowicą w formie srebrnego orła w złotej koronie. Sztandar został obszyty złotą taśmą i wykończony złotymi frędzlami.

Awers sztandaru ma kolor biały.  W jego  centralnej części znajduje się tarcza zegara, a na niej pięciolinia, na której widnieje dwoje dzieci chłopiec i dziewczynka. Symbolika ta nawiązuje do piosenki „Noc przemyka jak muzyka”, do której słowa napisała Dorota Gellner – patron przedszkola, a muzykę skomponował Adam Skorupka.  Zaczerpnięty z niej cytat „Czas przemyka jak muzyka” stanowiący motto okala Logo przedszkola w dolnej jego części i ujmuje kategorię czasu płynącego podobnie jak muzyka – co w obrazowy sposób pokazuje piękny, ale też niezwykle szybki proces dziecięcego wzrastania w okresie przedszkolnym co ma uzmysławiać w sposób dobitny wrażliwość, uważność i wartość fazy wczesnego dzieciństwa.

W górnej części awersu sztandaru widnieje  nazwa Przedszkola, wypisana czerwonymi, kaligraficznymi literami: Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Doroty Gellner w Słupcy.

Rewers sztandaru stanowi tło biało-czerwone z widniejącym na nim godłem Polski Orłem białym w złotej koronie. Wizerunek orła białego w koronie symbolizuje polski rodowód i tożsamość narodową. Jego wizerunek okalają złote napisy. W górze rewersu Bóg-Honor-Ojczyzna – na białym tle, od dołu rewersu „Rzeczpospolita Polska – na czerwonym tle. Symbolika ta nawiązuje do najwyższych wartości patriotycznych  i narodowych.

Sztandar przedszkola    Prezentacja sztandaru