Zajęcia w plenerze - "Plotkowanie na polanie"

Stowarzyszenie „Nasze Dzieci” realizuje w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy projekt Akademia Twórczego Przedszkolaka w ramach Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie 2021” w Programie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
i Stowarzyszenia „Unia Nadwarciańska”.

W ramach projektu w dniu 09.08.2021r. odbyły się w plenerze zajęcia z cyklu pt. „Plotkowanie na polanie” z wykorzystaniem literatury D. Gellner oraz klocków „Opowieści” Lego Education. Zajęcia były wyprawą do świata nieskrępowanej wyobraźni z garścią dobrej zabawy, gdzie dzieci miały możliwość różnymi zmysłami odkryć tajemniczy skarb.

Ciekawa aranżacja i zabawy na świeżym powietrzu sprzyjały rozwijaniu dziecięcej wyobraźni i zachęcały do aktywności. Wyraz radości i zaskoczenie na dziecięcych twarzach po raz kolejny dowodzą, iż warto szukać nietypowych rozwiązań w edukacji przedszkolnej.

Wkrótce kolejne, rozwijające różnorodną aktywność dzieci, zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych Lego®education oraz  twórczości Doroty Gellner.