Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-11-30

Imieniny: Andrzeja, Maury

„Przedszkolak z pyrką w tytce” -2016

Stowarzyszenie ,,Nasze dzieci" działające przy Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 opracowało projekt ,,Przedszkolak z pyrką w tytce", który otrzymał dotację z Gminy Miejskiej Słupca w wysokości 1000,00 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w wysokości 5000,00 zł.

Głównym celem projektu było przybliżenie dzieciom zagadnień kultury ludowej,  edukacji regionalnej, która  ma ogromne znaczenie dla zrozumienia przez dzieci w wieku przedszkolnym, związków między teraźniejszością a przeszłością. Dzięki możliwości uczestnictwa w projekcie dzieci kształtowały świadomość  kim są, gdzie mieszkają i skąd pochodzą.  Projekt ten uczył poszanowania do otaczającego świata, miłości do MAŁEJ OJCZYZNY. 

Założniami projektu było wykorzystanie naturalnej ciekawości poznawczej dzieci, w celu kształtowania więzi emocjonalnej ze swoim regionem.

W ramach realizacji projektu dzieci uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Pyzderskiej- plener malarski, warsztatach w Stanicy Rycerskiej w Korwinie, w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie- warsztatach ,,Od ziarenka do bochenka" oraz został zorganizowany konkurs dla rodziców i dzieci na rymowankę o swoim mieście ,,O mieście rozprawianie czyli wielkopolskie blublanie". 

 

Praca nagrodzona w konkursie plastycznym- Strona tytułowa   Praca nagrodzona w konkursie plastycznym

Praca nagrodzona w konkursie plastycznym